+86-15949077878

+86-15062867605

Thuis > Nieuws > Industrie nieuws > Industriële generatoren uitgelegd: afmetingen, belastingswaarden en motorkeuze

Nieuws & Artikelen

Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in de generatorindustrie en ontvang het laatste nieuws, branche-inzichten en oplossingen van KC POWER.

Industriële generatoren uitgelegd: afmetingen, belastingswaarden en motorkeuze

2026-10-02

Een onderzoek naar een vermogen van 400 kW lijkt eenvoudig totdat drie vragen zijn beantwoord: wat is de grootste motor ter plaatse, hoe warm wordt de machinekamer in juli en wie zal de machine onderhouden op 90 km van de dichtstbijzijnde stad? Die antwoorden verschuiven de vereiste beoordeling met 20 tot 40 procent in de ene of de andere richting, en ze veranderen welke motor in het frame thuishoort.

Eerst de conclusie: neem het kW-vermogen uit een gemeten belastingsprofiel, neem het motormerk uit de bedrijfscyclus, de brandstofkwaliteit en de lokale servicedekking, en behandel de dynamo als de minst risicovolle van de drie beslissingen. Behuizing, bedieningspaneel, omschakelaar en ingebedde basis vormen een pakket rondom deze keuzes.

De onderstaande opmerkingen zijn afkomstig van een fabrikant die dieselgeneratorsets bouwt van 7 kW tot 2.500 kW rond Cummins-, Weichai-, Yuchai-, Sjanghai Diesel- en Deutz-motoren, dus de voorbeelden neigen eerder naar industriële en standby-taken dan naar draagbare consumentenproducten.

Industrieel, Standby of Prime: het beoordelingslabel komt op de eerste plaats

"Industriële generator" beschrijft een bouwnorm en een plicht, niet een maat. Driefasig, vloeistofgekoeld, op een skid of op een luifel gemonteerd, gebouwd volgens ISO 8528 met een bedieningspaneel dat de set start bij een netstoring: een unit van 24 kW op een stalen basis voldoet aan die beschrijving, en dat geldt ook voor een set van 1.320 kW in containers.

Het label dat de prijs, garantie en levensduur bepaalt, is het belastingtarief. Hetzelfde dynamoframe kan onder drie verschillende labels worden verkocht, en het verschil daartussen wordt gemeten in uren per jaar en toegestane overbelasting.

ISO 8528-belastingsclassificaties en de manier waarop deze normaal gesproken worden toegepast op industriële projecten.
Beoordeling Typisch jaarlijks hardlopen Overbelastingsvergoeding Waar het past
ESP (noodstand) Tot ongeveer 200 uur Geen Datakamers, ziekenhuizen, back-up achter een stopcontact
LTP (tijdelijke stroom) Tot ongeveer 500 uur Geen Seizoensgebonden piekscheren, bouwplaatsen
PRP (prime power) Onbeperkt 10% voor 1 uur op 12 Off-grid centrales, mijnen, verhuur en evenementen
COP (continu vermogen) Onbeperkt Geen Generatie van basislast bij constante belasting

Er volgen twee aankoopfouten. Het kopen van een eersteklas set om twee storingen per jaar te dekken, betaalt voor mogelijkheden die niemand gebruikt. Het kopen van een stand-by-set voor dagelijkse diensten van twaalf uur duwt de machine voorbij zijn ontwerpbasis en geeft de leverancier een legitieme reden om een ​​garantieclaim te weigeren.

Bepaal de lading, niet het naamplaatje

Stel de belastinglijst op vóór de begroting. Registreer de lopende kW van elke belasting, de arbeidsfactor en de startstroom van elke motor; bij de meeste planten bepalen de startcijfers het frame.

  • Direct-on-line motoren verbruiken tijdens de eerste seconden ongeveer 6 tot 8 maal de stroom bij volledige belasting.
  • Bij het starten van een ster-delta wordt dat teruggebracht tot ongeveer 2,5 tot 3 keer.
  • Softstarters landen bijna 2,5 tot 3,5 keer, en aandrijvingen met variabele frequentie komen dichter bij 1,1 tot 1,5 keer het motorvermogen.

Volg vervolgens de ladingen. Door eerst de grootste motor te starten en daarna kleinere belastingen toe te voegen, blijft de spanningsdip binnen de tolerantie die de meeste frequentieregelaars en PLC's accepteren. Als vuistregel geldt dat u elke stap onder ongeveer 25 tot 35 procent van de ingestelde waarde moet houden, tenzij de fabrikant schriftelijk beter transiëntgedrag bevestigt.

De omstandigheden op de locatie verminderen de machine. Hoogte boven ongeveer 1.000 m en omgevingstemperaturen boven 40°C verminderen zowel het motorvermogen als de koeling van de dynamo, zodat een set van 400 kW die is gespecificeerd voor een koele kustinstallatie zich kan gedragen als een unit van 350 kW op een plateau. Vraag naar de deratingcurve in plaats van een generiek percentage toe te passen.

Ga ook akkoord met de elektrische prestatiecijfers in de offerte: steady-state spanningsregeling, frequentieregeling, transiënte afwijking en hersteltijd. Een dip van 10 tot 15 procent die zich binnen enkele seconden herstelt, is normaal op een goed op elkaar afgestemde set; een dip van 25 procent die blijft hangen, is een waarschuwingssignaal voor alles wat elektronisch is in de bus. Als dit uw eerste belastingonderzoek is, kunt u een gestructureerde walkthrough van hoe u dieselgeneratorsets selecteert is een verstandige controle voordat leveranciers worden uitgenodigd om een offerte uit te brengen.

Wat een bereik van 7 kW tot 2.500 kW feitelijk omvat

Het motormerk is de grootste variabele in een dieselset. Het bepaalt de aankoopprijs, het brandstofverbruik, de onderhoudsintervallen, de levertijd van reserveonderdelen en de emissienorm waaronder de unit kan worden geregistreerd. Een vermogen van 400 kW kan worden bereikt met verschillende zeer verschillende motorfamilies, en de keuze hiertussen is zowel een commerciële als een technische beslissing.

Serie dieselgeneratorsets per motorfamilie, met voor elke serie de momenteel gepubliceerde modellen.
Motor serie Vermelde modellen (kW) Praktische opmerkingen
Dongfeng Cummins 30, 132, 250, 400 Compacte frames, gebruikelijk in standby-ruimtes
Chongqing Cummins 260, 360, 500, 600 Zwaarder industrieel frame, meer tolerantie voor hoge uren
Sjanghai Diesel 34, 150, 400, 800 Lage aanschafkosten, brede binnenlandse onderdelenvoorziening
Weichai-kracht 140, 180, 400, 800 Dicht servicenetwerk, goede brandstofcijfers
Guangxi Yuchai 360, 400, 900, 1000 Geschikt voor langdurig primair stroomgebruik
Deutz 24, 128, 160, 180 Compacte units voor krappe technische ruimtes
Chongqing Pangu 1320 Grote enkelframe machine voor de zware industrie

De overlap in die tabel is het bestuderen waard. De 400 kW-band komt voor in vier van de zeven series, zodat een koper met een vaste belasting ter plaatse een compacte zescilinder kan wegen tegen een zwaarder frame van 13 liter bij hetzelfde vermogen. Prijs, brandstofverbruik en revisie-interval bewegen allemaal met die keuze.

Boven pakweg 900 kW verschuiven de prioriteiten. Deze machines functioneren doorgaans als primaire stroombron voor mijnen, datahallen of procesfabrieken, dus de levensduur, koelcapaciteit en toegang tot service zijn van meer dan een paar procent van belang op de inkooporder.

1000KW Guangxi yuchai generator sets Yuchai-generatorsets van 1000 kW Guangxi Hoge betrouwbaarheid Cilinderblok en cilinderkop van hoogwaardig gelegeerd gietijzer. Hoge betrouwbaarheid Top-down koelsysteemontwerp verlaagt effectief de cilinderkoptemperatuur... Bekijk Product →

Aan de top van het assortiment draagt een enkel frame van 1.320 kW vaak een hele proceslijn. Een verkeerde beoordeling kan later niet worden opgelost door een tweede machine aan te sluiten zonder de schakelapparatuur en het brandstofsysteem opnieuw op te bouwen.

1320KW Chongqing pangu diesel generator set 1320 kW Chongqing pangu-dieselgeneratorset De motoren uit de Googol-serie zijn extreem compact en lichtgewicht. De diesel- en motoroliefilters die voor routineonderhoud worden gebruikt, zijn voor de hele serie gestandaardiseerd en... Bekijk Product →

Servicerealiteit beslecht meestal het merkdebat. Binnenlandse gezinnen zoals Weichai-kracht generatorsets hebben de neiging om te winnen op het gebied van de beschikbaarheid van onderdelen en de dichtheid van technici, terwijl geïmporteerde motoren kunnen winnen op het aantal uren tussen revisies. Beide argumenten vallen weg als de dichtstbijzijnde opgeleide technicus twee dagen rijden verwijderd is.

Dongfeng Cummins 400 Deutz 180 Chongqing Cummins 600 Weichai Power 800 Shanghai Diesel 800 Guangxi Yuchai 1000 Chongqing Pangu 1320

Hoogst genoteerde vermogen per motorserie, in kW. Het laagst gepubliceerde model in de hele serie is 24 kW, en de grootste spreiding ligt tussen 30 kW en 400 kW.

Getallen die u moet verifiëren voordat u een gegevensblad goedkeurt

Industriële citaten zijn zelden opzettelijk verkeerd; ze zijn standaard vaag. Dezelfde hiaten komen keer op keer voor, dus vraag hier schriftelijk om.

Datasheet-punten die de moeite waard zijn om schriftelijk te bevestigen, met typische industriële waarden en het risico dat elk met zich meebrengt.
Parameter Typische industriële waarde Wat gaat er mis als het vaag blijft?
Beoordeling basis ESP, PRP of COP vermeld op de offerte Garantiegeschillen en een ondermaatse machine
Spannings- en frequentieregeling Stabiele toestand bijna ±1%, herstel binnen enkele seconden Uitschakelen van aandrijvingen, PLC-fouten, geratel van contactors
Brandstofverbruik Liters per uur bij 50%, 75% en 100% belasting Operationele budgetten gebaseerd op één best-case cijfer
Geluidsniveau 65 tot 75 dB(A) op 7 m voor een luifelset Vergunningweigeringen en klachten van omwonenden
Emissienorm Aangegeven standaard voor het land van bestemming Goedkeuring of registratie van de site geblokkeerd
Afmetingen en massa Gecontroleerd op deuren, kranen en transportlimieten Tuigagewijzigingen geprijsd na levering

Lopende kosten: wat de factuur niet laat zien

De aankoopprijs is het kleinste deel van de tienjarige kosten voor een kerncentrale. Een indicatieve verdeling voor een set die enkele duizenden uren per jaar draait, brengt de brandstofkosten op ongeveer de helft van het totaal, de kapitaalkosten op minder dan een derde, onderhoud en reserveonderdelen op ongeveer een zesde, en de rest op het gebied van installatie en schakelapparatuur.

10 jaar kostenverdeling
  • Kapitaaluitrusting: ongeveer 28%
  • Brandstof: ongeveer 47%
  • Onderhoud en reserveonderdelen: ongeveer 15%
  • Installatie en schakelmateriaal: ongeveer 10%

Er volgen twee praktische consequenties. Ten eerste is het specifieke brandstofverbruik het laagst bij een belasting van 70 tot 80 procent, dus een set van 500 kW met een constante 150 kW verbruikt meer brandstof per kWh dan een machine van 200 kW met de juiste afmetingen, en hij loopt koud genoeg om de uitlaat nat te maken. Ten tweede moet voor servicetoegang een set worden gekozen die vaak wordt gebruikt: de doorlooptijden van filters en injectoren en de afstand tot de dichtstbijzijnde opgeleide technicus kosten over een periode van tien jaar meer dan een paar procent van de inkooporder.

Stand-by-sites zijn het tegenovergestelde. Als de machine 60 uur per jaar draait, domineren de eerste kosten, de startbetrouwbaarheid en het batterijonderhoud, en is de brandstofkwaliteit belangrijker dan een marginaal efficiëntieverschil.

Inkooprisico's die de moeite waard zijn om in het contract te schrijven

  1. Beoordelingsdefinitie: vraag naar zowel ESP- als PRP-prijzen als de accijns onduidelijk is, omdat het verschil daartussen laat zien voor hoeveel speelruimte u betaalt.
  2. Getuige van een belastingstest bij 25, 50, 75 en 100 procent belasting, met het rapport en de brandstofverbruikscurve bijgevoegd.
  3. Reserveonderdelenlijst met levertijden voor injectoren, filters, riemen, sensoren en besturingskaarten.
  4. Inbedrijfstelling, training van operators en een eerste servicebezoek bij de prijs inbegrepen, niet als optie vermeld.
  5. Documentatieset: testcertificaat, bedradings- en leidingschema's, handleiding van het bedieningspaneel en managementsysteemcertificaten.
  6. Garantie vermeld in zowel maanden als draaiuren, aangezien de twee limieten zich heel anders gedragen bij primair vermogen.
  7. Opgegeven locatieomstandigheden: hoogte, bereik van de omgevingstemperatuur en zwavelgehalte van de brandstof, vastgelegd in de technische bijlage.

Veelgestelde vragen van kopers

Welke maat industriële generator heb ik nodig voor een bedrijfsvermogen van 300 kW?

Voor standby-diensten met een gemengde belasting en zonder grote direct-on-line motoren is een set van 350 tot 400 kW een normaal uitgangspunt. Voeg de startvraag van de grootste motor toe, pas de site-derating toe en het antwoord komt meestal eerder hoger dan lager uit.

Kan een industriële generator 24 uur per dag draaien?

Alleen als het daarvoor beoordeeld is. Prime Power maakt onbeperkte uren mogelijk met een korte overbelastingstoeslag; Continu vermogen maakt onbeperkte uren mogelijk bij een constante belasting zonder. Noodstand-by-units worden voor een paar honderd uur per jaar gebouwd.

Is een grotere generator altijd veiliger?

Nee. Langdurig onder een belasting van ongeveer 30 procent draaien veroorzaakt een onvolledige verbranding, koolstofophoping en een hoger brandstofverbruik per kWh. Overdimensionering kost ook meer kapitaal, vloeroppervlak en onderhoud voor een machine die nooit de bedrijfstemperatuur bereikt.

Welk motormerk moet ik kiezen?

Begin met het servicenetwerk binnen bereik van de locatie, vergelijk vervolgens het brandstofverbruik bij uw gemiddelde belasting en vervolgens de prijs. Motorfamilies van Cummins-dieselgeneratorsets en andere gevestigde bouwers winnen meestal op basis van de beschikbaarheid van onderdelen, terwijl sommige geïmporteerde motoren winnen op uren tussen revisies.

Drie beslissingen brengen het grootste risico met zich mee voor een industrieel generatorproject: het belastingtarief dat op de offerte staat, de belastingslijst achter het kW-cijfer en de motorenfamilie die de komende tien jaar zal worden onderhouden. Als u dit goed doet, worden de behuizing, het bedieningspaneel en de brandstoftank details in plaats van problemen.

Stuur de ladingslijst, de hoogte van het terrein, de omgevingstemperatuur en de verwachte draaiuren voordat u om een ​​prijs vraagt. Een offerte die op deze vier inputs is gebaseerd, kost meer tijd om voor te bereiden en veel minder tijd om na oplevering te verdedigen.

Technische ondersteuning buiten de generator